Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013

ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ - Α.Ε.ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ 1-4

Δύσκολο απόγευμα όπως αναμενότανε είχε η ομάδα μας απέναντι στην πρωτοπόρο του ομίλου Α.Ε.Πολυδενδρίου, σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο στάθηκε όρθια στο πρώτο ημίχρονο αλλά για άλλη μία φορά "έκατσε" στην επανάληψη και γνώρισε βαριά ήττα εντός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού από το ξεκίνημα, περιορίζοντας την ομάδα μας στο μισό γήπεδο. Το 0-1 στο 35'  απαντήθηκε αμέσως με την πρώτη αξιόλογη παρουσία μας στην αντίπαλη περιοχή διαμορφώνοντας το 1-1 στο 37' με τον Παπαθανασίου Θ., όμως δευτερόλεπτα πριν την ανάπαυλα η ΑΕΠ πήρε και πάλι το προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΕΤΟΣ δοκίμασε να πάρει χώρους στο τερέν αφήνοντας κενά στην άμυνα του, το 1-3 πραγματοποιήθηκε στο 66' και το τελικό 1-4 στο 79' κλείνοντας τον χορό των γκολ.