Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2010

"ΑΕΤΟΣ" Άνω Σταυρού - "Ελπίδες" Κορώνειας 3 - 3

Συναρπαστική η 17η αγωνιστική για τον "ΑΕΤΟ" με πολλές εναλλαγές συναισθημάτων και απαγορευτική για φιλάθλους με καρδιακά νοσήματα.

Στο πρώτο ημίχρονο αν και είχε τις ευκαιρίες ο "ΑΕΤΟΣ" δεν είχε όμως την τύχη και τον αέρα με το μέρος του με αποτέλεσμα να βρεθεί να χάνει με 0 - 3.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του "ΑΕΤΟΥ" μπήκαν αποφασισμένοι και μόλις στην πρώτη επίθεση έκαναν το 1 - 3 και αμέσως μετά έχασαν την ευκαιρία για το 2 - 3. Ο αγώνας εξελισσόταν σαν ένα σταυρόλεξο για "σκληρούς" λύτες με τον "ΑΕΤΟ" να έχει τους φιλοξενούμενους σε όλο το δεύτερο ημίχρονο στο μισό γήπεδο. Το πάθος των παιχτών μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα έφερε τις λύσεις και οδήγησαν την μπάλα στα δίχτυα 2 φορές 5 λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού διαμορφώνοντας το τελικό 3 - 3, δίνοντας ελπίδες για την συνέχεια του πρωταθλήματος αλλά και για την αποφασιστικότητα της ομάδας για την παραμονή της στην κατηγορία.