Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2013

ΔΟΞΑ ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ 4-0

Βαριά ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο περιβολάκι από την μέχρι πρότινος συγκάτοικο στην ουρά της βαθμολογίας ΔΟΞΑ.
Ο ΑΕΤΟΣ μπήκε δυνατά και έχασε τρομερή ευκαιρία μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Παπαθανασίου να αστοχεί εξ'επαφής.
 Μία αδράνεια όμως στην άμυνα ακριβώς στην επόμενη φάση έφερε κερδισμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους και το προβάδισμα μόλις στο 2'.
 Αξίζει να σημειωθεί ότι είναι το πέμπτο πέναλτι σε ισάριθμους αγώνες (2 υπέρ - 3 κατά),  επίσης όλα τα εις βάρος μας πέναλτι έχουν ξεκλειδώσει την άμυνα μας και έχουν ανοίξει το σκορ για τους αντιπάλους!

Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 19' και με άλλα δύο απανωτά γκολ στο 37' και στο 39' διαμόρφωσαν το τελικό 4-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Η αντίδραση της ομάδας μας περιορίστηκε στις αρκετές χαμένες ευκαιρίες που όμως δεν ήταν δυνατές να αλλάξουν το τελικό αποτέλεσμα.